Cortina MkIII Estate - můj nový kombík (podzim 2003)

Protože se mi stýskalo po prostorném kombíku, neodolal jsem koupi dalšího, ale tentokrát přímého sourozence Cortiny se stejným typovým označením Mk III z roku 1974. Těchto kombíků zrovna moc nejezdí, o to vyšší má pro mě cenu. Zřejmě to pochopili i policisté, kdy· mě cestou domů po čerstvé koupi stavěli a označili jej za auto podezřelé zvukem i zjevem ... tímto jim děkuji za laskavost (nebo soucit?).


Interiér je hodně poničený, jeden z dřívějších majitelů vozil dříví a jiný materiál na chalupu. Od té doby tam jsou údajně i ta strašná zadní světla. Přední hranatá světla také nejsou originální, to ještě bude problém sehnat... Původně jsem plánoval provést renovaci kombíka ještě loni (2004), ale k tomu nedošlo, jen jsem lehce začal a přes zimu nemám možnost pokračovat, tak se těším, až začne jaro a já se pustím do práce.
Stav karosérie není nejhorší (jen na pohled, později těchto slov budu litovat a oprava mi nakonec trvá do roku 2015!), můj předchozí kombík na tom byl podstatně hůř. Navíc jsem tenkrát neměl po ruce potřebné nářadí, teď už jsem na tom lépe a tak si s opravou karosérie poradím... Mnou oblíbený motor 1600 OHC jede bez problémů, i když vačka už začíná klapat jako šicí stroj. Poprvé se zde taky setkávám s dolním plechovým krytem motoru.

Další pokračování...